Masāža


Masāža ir noteikta stipruma, amplitūdas un ritma cits citam sekojošu paņēmienu kopums, ko pielieto masieris, visa ķermeņa vai tā atsevišķu daļu mērķtiecīgai stimulācijai, kas izsauc labvēlīgu organisma atbildes reakciju.

Ar masāžas palīdzību mēs iedarbojamies uz muskuļiem un citiem mīkstajiem audiem, lai cilvēks sajustos labāk. Būtiskākais ir spēja mazināt sāpes, saspringumu vai tieši otrādi uzmundrināt ķermeni.

Masieris pieskaroties cilvēka ādai rada kairinājumu, kuru uztver ķermenis ar neskaitāmiem receptoriem, kas nodod tālāko signālu smadzenēm, savukārt smadzenes sūta atbildes signālus vai pieskāriens ir patīkams, vai nē. Masieris kontaktējoties ar pacientu vai ievērojot ķermeņa valodu var noprast vai masāža ir patīkama, pietiekami stipra un dos vēlamos rezultātus.

Dažkārt pacientam šķiet, ka tam nepieciešama stiprāka vai vājāka masāža, bet masierim vienmēr ir jāizvērtē vai konkrētajā gadījumā tā ir atbilstoša vēlamo mērķu sasniegšanai.

Pie daudzām saslimšanām vai muskuloskeletālām izmaiņām bieži iesaka iziet masāžas kursu. Bet izvērtējot katra pacienta individuālās vajadzības, vēlmes un terapiju kombinācijas, masieris ar pacientu var vienoties par nepieciešamo masāžu skaita palielināšanu vai samazināšanu terapijas gaitā.

Masāža labi kombinējas ar ārstniecisko un koriģējošo vingrošanu, kā arī citām terapeitiskām metodēm.

Masāžas laikā iespējama dažādu eļļu un palīgrīku pielitošana, lai padarīto to tīkamāku.

Masāža palīdz pie:

-        Muskuļu sāpes

-        Locītavu sāpes un stīvums

-        Depresija un nomāktība

-        Trauksme un nemiers

-        Neaktīvi muskuļi

-        Vielmaiņas un izvadīšanas funkciju traucējumiem

-        Sirdsdarbības traucējumiem

-        Elpošanas traucējumiem